7:06 pm - Perşembe Nisan 17, 2014

Sanat Eseri Nedir

Salı, 29 Ocak 2013, 10:48 | Faydalı Bilgiler | Yorum yazın | 777 defa okundu
Yazan Cenk YILDIRIM

İnsanlarda şiddetli duygular uyanduran, his mülahaza ve hayal dünyasını geliştiren eserlere zanaat eserleri isimi verilmektedir. Resim, müzik, mimari, heykel, şiir, edebiyat sanat dalı dır.

Sanat eserleri görsel plastik zanaat eseri, fonetik… Sanat eserleri görsel plastik sanat eseri, sesçil sanat eseri ve acıklı ritmik sarhoş olmak amacıyla üçe ayrılır. Resim mimari, heykel yazı görsel, edebiyat okunuşu musiki fonetik, tiyatro, dans, sinema, bale gibi sanat dalları ise olay) zanaat dalları arasına girmektedir. Sanat eserlerinin amacı öncelikle adalet ve fayda değil güzelliktir. Sanat eserleri insanlara önsezi okunuşu düşünceleri anlatmaktadır. Bilgilendirici okunuşu objektif değildir.
Yukarıda verilen bilgiler doğrultusunda edebiyatın iyi sanatlar içerisindeki yeri, işitselfonetik sanatlar grubu içerisindedir. Duygu kaygı okunuşu hayallerin söylenti ve yazı ile okşayıcı okunuşu etkili biçimde anlatılmasına literatür denir. Şiir, epikriz roman, masal vb. edebiyatın türleri arasında alan alır .

Tagged with: , , ,

Hadi yorum yaz

Technology Blogs Top  blogs Entertainment TOPlist